آتلیه عکاسی کودک ( شکار عکس کودک )

من یک شکارچی هستم اما طعمه من با طعمه های دیگر شکارچی ها متفاوت است .

طعمه من در جنگل در حال حرکت یا در حال پرواز در آسمان نیست .

طعمه من لحظات استثنائی ای از کودکان است که هر کسی قادر به دیدن آنها نیست .

من شکارچی ای هستم که هر لحظه به دنبال آن یک ثانیه هستم تا حرکت صورت یا صحنه ای که عکس کودک را بهتر نشان دهد پیدا کنم . 

شکار میتواند خسته کننده و کمی شبیه جنگ باشد .

اما نکته جالب ماجرا این است که لحظات هیجان انگیز و تصاویر فوق العاده و جذابی که ثبت میکنید ارزش این تصور ذهنی از عکاسی کودک را دارد .

بیشتر بدانید:

آتلیه کودک

خیلی وقت ها همه چی برایتان آماده و مهیا است . سوژه را در محیطی طبیعی گیر می آورید و میخواهید که به سرعت سراغ نتیجه نهایی بروید به این امید که یکی از عکس های گرفته شده در نهایت موفقیت آمیز خواهند بود اما اینطور نیست .

درست بلافاصله بعداز لحظه ای که شاتر را میفشرید و عکس را چک میکنید متوجه میشوید که در صدم ثانیه دیر عمل کرده اید و طعمه تان را از دست داده اید .

واقعا حیف !

در عکاسی کودک با گذشت زمان متوجه خواهید شد که به جای پرتاب سریع و متناوب گلوله به سمت طمعه هایتان آرام بنشینید و صحنه را نظاره کنید .

از زبان دیگر اگر بخواهم بگویم :‌بهتر است به جای سعی کردن برای کنترل صحنه ی عکاسی سعی کنید بهترین عکس های ممکن که شرایط طبیعی به شما اجازه میدهد را بگیرید .

قبل از هر چیز سعی کنید سوژه خود را برای عکاسی بشناسید

اولین قاعده شکار عکس های خوب این است که شما سوژه خود را به خوبی بشناسید .

ممکن است سوژه تان کودکی پرانرژی باشد که به هرچیزی جز بی حرکت نشستن علاقه نشان دهد .

اگر سوژه شما به طور غیرقابل پیش بینی مدام درحال وول خوردن و حرکت کردن است پس شما باید صبور و بیشتر از حالت عادی و معمولی مراقب باشید .

اگر آنها علاقه ای به ژست گرفتن ندارند پس شما باید ژست ها و حرکات خوب آنها را از بین حالات طبیعی شان بیرون بکشید.

اساسا مثل یک شکارچی باید مدام روی سوژه تمرکز داشته باشید .

بیشتر بدانید:

آتلیه بن سای

نکته :

کیفیت مهم تر از کمیت است !

عادت کردن به این استراتژی سخت است و گاهی طول میکشید اما مطمئن باشید با یاد گرفتنش در نهایت خروجی دلچسبی خواهید داشت و راضی خواهید بود .

برای عکاسی کودک استتار کنید ! 

سعی کنید مانند پس زمینه باشید ، یعنی که سعی کنید اصلا به چشم سوژه نیاید تا روی رفتارش تاثیری نگذارید . 

زیرا به محض اینکه کودک از وجود شما با خبر شود از دنیای کوچک خود بیرون میایند و شما دیگر نمیتوانید آن حس و حال طبیعی ای که یک کودک باید داشته باشد را در عکس ها ثبت کنید .

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها